Strona główna post Malowanie pasów parkingowych – czym jest ta usługa?

post

Malowanie pasów parkingowych – czym jest ta usługa?

Samochody bez wątpienia bardzo pomagają nam na co dzień, umożliwiając szybkie i wygodne przemieszczanie się z pracy do domu czy po zakupy, a także bezproblemowe przewożenie różnego rodzaju przedmiotów. Aby zapanować nad chaosem, który spowodowany jest gigantyczną wręcz ilością pojazdów poruszających się po mieście, powstały specjalne przestrzenie, w których można pozostawić swoje auto w wyznaczonym do tego miejscu, czyli parkingi.


Na płycie każdego parkingu powinny znajdować się odpowiednie oznaczenia – wydzielone miejsca, oddzielne strefy ruchu pieszych od strefy ruchu pojazdów, martwe strefy, śluzy komunikacyjne oraz znaki kierunkowe, które informują o obowiązującym w danym miejscu kierunku poruszania się. Odpowiednie oznakowanie poziome parkingu nie pojawi się na nim jednak od tak, ponieważ ktoś musi wcześniej wykonać właściwy projekt oraz go zrealizować i właśnie dlatego powstała wyjątkowa usługa, jaką jest malowanie pasów na parkingu, którą opisujemy w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do lektury.


Malowanie pasów parkingowych – czym jest ta usługa?


Wbrew pozorom na malowanie pasów parkingowych składa się dosyć sporo czynności – jeśli chcemy to zrobić samodzielnie, bez użycia odpowiednich narzędzi, jest to praktycznie niemożliwe. Wiele osób zadaje też pytanie: jak malować pasy na parkingu, aby były one równe i nie powodowały problemów komunikacyjnych? Na to pytanie również znamy szybką odpowiedź: wystarczy zgłosić się do specjalistów, którzy posiadają odpowiedni ekwipunek do realizacji tego typu zadań.


Każde malowanie znaków i linii na parkingu, magazynie czy hali, zaczyna się oczywiście od projektowania, natomiast każdy projekt wymaga wcześniej rozmowy z klientem oraz najlepiej oględzin miejsca, w którym ma zostać wykonane oznakowanie. Dzięki temu specjaliści będą mieli komplet informacji dotyczących tego, jak wygląda przestrzeń, która ma zostać oznakowana oraz jakie wymagania co do niej ma klient. Kiedy wszystkie potrzebne informacje zostaną już zebrane, można przejść do projektowania i planowania wszystkich elementów. W tym czasie specjaliści pozostają w stałym kontakcie z klientem, dzięki czemu mogą oni na bieżąco przedstawiać mu postępy prac. Skończony projekt w całości jest konsultowany z zamawiającym – to już ostatni dzwonek na zmiany, ponieważ po zatwierdzeniu go do pracy przystępują specjaliści-malarze, którzy wykonają wszystkie elementy malowania zgodnie z zasadami, prawem i wymogami klienta.


Malowanie linii i pasów na parkingu odbywa się z użyciem specjalnych maszyn malarskich, umożliwiających wykonywanie idealnie prostej linii o określonej szerokości z równomiernie rozłożoną warstwą. Dzięki temu wszystkie pasy są jednakowe i efekt jest bardzo estetyczny, ale też zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo.


Oznakowanie parkingów – przepisy


Oznakowania parkingu nie można wykonać w dowolny sposób. Obowiązują bowiem ścisłe wytyczne uregulowane prawnie m.in. za pomocą rozporządzenia Ministra Infrastruktury I Rozwoju z dnia 3 lipca 2015, które zmienia rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. W ramach obowiązującego prawa do każdego parkingu, po którego terenie poruszają się jakiekolwiek pojazdy, musi zostać przygotowany projekt organizacji ruchu, na podstawie którego wszystkie elementy oznaczeń są rozmieszczone na płycie parkingu.


Kto powinien wykonywać znaki poziome parkingowe?


Wszelkie oznaczenia parkingowe powinni wykonywać doświadczeni profesjonaliści – tacy jak my. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z założonym wcześniej planem i w pełni poprawnie ze wszystkimi wytycznymi. Wykonując znakowanie samemu, można popełnić mnóstwo różnych błędów, które potem będą trudne do zmiany lub usunięcia, tym bardziej że na 90% będzie wykonywać się całą pracę ręcznie, bez nawet minimalnego wykorzystania profesjonalnego sprzętu.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! 

https://www.oznakowanie-poziome.pl/oznakowanie/malowanie-pasow-parkingowych/

Zobacz nasze realizacje
Pokaż więcej

Wybrani klienci

505 189 131


Oznakowanie poziome
Leszek Mrozkowiak

ul. Ceglarska 1, 63-700 Krotoszyn


 

Masz pytania?
Skontaktujemy się z Tobą!

© 2016 - 2023 by Oznakowanie poziome. Wszelkie prawa zastrzeżone.