Strona główna post Malowanie pasów – jak przebiega proces oznakowania?

post

Malowanie pasów – jak przebiega proces oznakowania?

Dzięki oznakowaniu poziomemu parkingów można optymalnie zagospodarować przestrzeń, wyznaczyć miejsca postojowe, a także wskazać kierunek jazdy. Przy pomocy oznakowania istnieje szansa na wydzielenie obszaru parkingu dla pracowników danego zakładu, klientów oraz osób zarządzających. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przebiega proces malowania pasów na parkingu, zapraszamy do artykułu.


Jak przebiega proces malowania pasów na parkingu?

Proces malowania pasów parkingowych rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania powierzchni. Teren jest dokładnie oczyszczany z zabrudzeń i zanieczyszczeń. Pracownicy pozbywają się z danego obszaru wszelkich elementów, które mogłyby zaburzyć ich pracę. Następnie firma wykonawcza nakłada specjalne szablony, ułatwiające malowanie równych linii. W kolejnym etapie fachowcy przechodzą do wykonania pasów. Używają do tego najwyższej jakości farb i profesjonalnych maszyn oraz narzędzi. Gdy puste pola zostaną wypełnione, specjaliści odklejają wzorniki z podłoża. Na końcu wykonują ewentualne poprawki, aby pasy miały idealny kształt.


Dlaczego malowanie pasów jest tak ważne?  

Zdarzyło Ci się kiedyś parkować na obszarze pozbawionym wyznaczonych miejsc postojowych? Zapewne wiesz, że na takich terenach panuje całkowita samowola. Kierowcy zostawiają samochody według własnego uznania i często zapominają o komforcie innych osób. W takich miejscach dochodzi do kolizji i uszkodzeń pojazdów. Na parkingach, na których obszary postojowe nie są wyznaczone, kierowcy stawiają samochody zbyt blisko siebie, co często skutkuje zarysowaniami karoserii i uszkodzeniem bocznych lusterek. Zdarza się również, że kierowcy zastawiają inne pojazdy, przez co ich właściciele są zmuszeni do wezwania policji. Dzięki pasom parkingowym ruch na danym obszarze jest komfortowy i bezpieczny. W takich miejscach rzadko dochodzi do kolizji i nieporozumień między kierowcami. Ponadto przy pomocy oznakowania poziomego można wyznaczyć specjalne miejsca dla danych osób np. klientów danego przedsiębiorstwa.


Malowanie pasów na parkingu – przepisy

Według przepisów pasy na parkingach muszą mieć dokładnie określone wymiary:

  • 5 m długości i 2,5 m szerokości dla samochodów osobowych,
  • 5 m długości i 3,6 m szerokości dla pojazdów osób niepełnosprawnych,
  • 6 m długości i 3,6 m szerokości dla miejsc postojowych usytuowanych wzdłuż jezdni,
  • 5 m długości i 2,5 m szerokości, jeśli w pobliżu miejsca postojowego znajduje się przestrzeń dla pieszych.

Należy jednak pamiętać, że podczas malowania pasów na parkingu trzeba wziąć pod uwagę również jakość wykonania. Oznakowanie musi być widoczne dla wszystkich uczestników ruchu. Z tego względu powinny zostać sporządzone przy użyciu wysokiej jakości narzędzi i urządzeń. Ponadto muszą być wykonane dobrymi farbami, cechującymi się trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Farba do malowania pasów parkingowych musi utrzymywać  się na powierzchni nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nie może ulegać zmywaniu podczas opadów deszczu czy śniegu.


Malowanie pasów parkingowych – zatrudnij specjalistów

Aby pasy parkingowe zostały odpowiednio namalowane, trzeba zatrudnić wykwalifikowaną firmę, która ma doświadczenie i odpowiedni sprzęt. Jeśli szukasz fachowców, zajmującym się malowaniem oznakowania na parkingach, zapoznaj się z naszą ofertą. Jesteśmy zespołem profesjonalistów, który od lat specjalizuje się w malowaniu poziomym. Posiadamy zaawansowany sprzęt, gwarantujący najlepsze efekty oraz dużą wiedzę. Nasza firma jest ceniona w całej Polsce. Wykonywaliśmy usługi dla jednych z najpopularniejszych marek m.in. Biedronka, Castorama, Danone, DHL, DPD, Ikea, Lidl oraz LG. Nasi fachowcy regularnie uczestniczą w kursach i szkoleniach. Ponadto na bieżąco śledzą nowinki z branży. Dzięki nauce i doświadczeniu możemy zaoferować klientom najwyższą jakość usług. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą. Zachęcamy również do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Zobacz nasze realizacje
Pokaż więcej

Wybrani klienci

505 189 131


Oznakowanie poziome
Leszek Mrozkowiak

ul. Ceglarska 1, 63-700 Krotoszyn


 

Masz pytania?
Skontaktujemy się z Tobą!

© 2016 - 2024 by Oznakowanie poziome. Wszelkie prawa zastrzeżone.