Strona główna technologia Usuwanie linii – metoda chemiczna

technologia

Usuwanie linii – metoda chemiczna

Usuwanie linii – metoda chemiczna

Siła profesjonalnych metod


Metoda chemiczna jest niezwykle bezpieczna, przy czym gwarantuje dokładne pozbycie się starych oznakowań przy zerowej ingerencji w strukturę nawierzchni.


Skuteczne usuwanie linii oznakowania poziomego


Metoda chemiczna to jeden z najlepszych sposobów na usuwanie oznakowań. W żaden sposób nie ingeruje w strukturę nawierzchni, przy czym niezwykle dokładnie usuwa z niej farby, spray, taśmy, czy też innego typu materiały, z których wykonane były oznaczenia.


Malowanie oznakowania poziomego na posadzkach magazynów, parkingów, garaży podziemnych, czy zakładów produkcyjnych wymaga odpowiedniego przygotowania danej powierzchni. Jednym z działań przygotowawczych jest usunięcie istniejącego oznakowania.


Jak przebiega usuwanie starych oznakowań?


Do usuwania starych i niepotrzebnych oznaczeń używa się specjalnie przygotowanego zmywacza. Wnika on w powierzchnię farby, a następnie umożliwia jej bardzo szybkie usunięcie. Dzięki temu, że metoda chemicznego usuwania oznakowania nie wiąże się z powstawaniem pyłów (tak jak w metodach mechanicznych), stosować ją można bez konieczności zamykania danego obiektu podczas całego procesu.


Dlaczego należy pozbyć się starych oznakowań?


W niektórych sytuacjach wystarcza jedynie częściowe usuwanie linii, pasów oraz innego rodzaju oznaczeń. Jednak w większości przypadków niezbędne jest całkowite usunięcie dotychczasowych oznakowań poziomych.


Istnieje zagrożenie wystąpienia niekompatybilności chemicznej między starym a nowym oznakowaniem, co prowadzi do łuszczenia oraz odpadania farby. Ponadto farby nałożone na nieoczyszczone podłoże mają mniejszą przyczepność. Właśnie dlatego tak ważne jest, by powierzchnia przed malowaniem była czysta i dokładnie odtłuszczona.


Pełna kompleksowość i elastyczność


W zależności od konkretnego przypadku, dobieramy odpowiednie metody działania. Dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego, oferujemy bezzapachową chemiczną metodę usuwania linii. Wyklucza ona możliwość przeniknięcia zapachów do jakichkolwiek produktów.


Zawsze w zgodzie ze środowiskiem


Odpady powstałe wskutek procesu usuwania utylizujemy w wyspecjalizowanej do tego celu firmie.

Wybrani klienci

505 189 131


Oznakowanie poziome
Leszek Mrozkowiak

ul. Ceglarska 1, 63-700 Krotoszyn


 

Masz pytania?
Skontaktujemy się z Tobą!

© 2016 - 2021 by Oznakowanie poziome. Wszelkie prawa zastrzeżone.