Strona główna oznakowanie Usuwanie oznakowania poziomego

oznakowanie

Usuwanie oznakowania poziomego

Usuwanie oznakowania poziomego

Czasem może zdarzyć się, że niezbędne będzie skorzystanie z usługi, jaką jest usuwanie oznakowania poziomego. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele: modyfikacja organizacji ruchu, chęć dodania nowych stanowisk pracy czy nawet całkowita zmiana przeznaczenia konkretnego miejsca. Niezależnie jednak od tego, jaki jest cel usunięcia linii, nasza firma oferuje profesjonalne działania z zakresu pozbywania się niechcianego oznakowania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Dlaczego usuwa się oznakowanie poziome?

Jak już wskazaliśmy – powodów decyzji o usunięciu dotychczasowego oznakowania poziomego może być naprawdę wiele. Dzięki zastosowaniu takiego zabiegu możemy skutecznie pozbyć się niechcianych linii i symboli z dowolnej powierzchni. Najczęściej usuwa się linie dotyczące organizacji ruchu pieszych i pojazdów, np. na parkingach w celu przekształcenia organizacji ruchu oraz dodania nowego przejścia czy też miejsca do parkowania.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego nie można po prostu przemalować istniejących pasów w taki sposób, aby spełniały nowe wymogi. Jednym z głównych przeciwwskazań do takiego rozwiązania jest to, że jedna farba może być niekompatybilna chemicznie z drugą, co spowoduje, że bardzo szybko zacznie się ona wycierać i łuszczyć, a cała praca włożona w stworzenie nowego oznakowania pójdzie na marne.

W naszej firmie realizujemy usługę usuwania oznakowania poziomego na trzy różne sposoby.

Pierwszym, a jednocześnie najczęściej przez nas wykorzystywanym sposobem jest użycie specjalnych środków chemicznych. Czasem zdarza się, że woda nie radzi sobie z grubszą lub starszą warstwą farby, dlatego od razu stawiamy na pewne rozwiązanie. Istotne jest, że stosowane przez nas środki są na tyle delikatne, by w żaden sposób nie uszkodzić struktury nawierzchni, jednak wciąż pozostają wyjątkowo skuteczne w swoim działaniu. Otrzymane odpady po usuwaniu oznakowania są przetwarzane za pomocą destylarki, a odzyskane zostaje do 95% zastosowanego rozpuszczalnika.

Drugą stosowaną przez nas metodą jest wspomniane usuwanie linii za pomocą wody pod ciśnieniem. Metodę tę stosujemy głównie na terenach zewnętrznych, gdyż należy do najmniej inwazyjnych. Jest to szybki i – co warto zaznaczyć – bezpieczny dla środowiska sposób pozbycia się niechcianego oznakowania, którzy nierzadko okazuje się w pełni wystarczający i skuteczny.

Trzecim i ostatnim stosowanym przez naszą firmę sposobem jest metoda mechaniczna z wykorzystaniem specjalnych narzędzi. Takie działanie zaliczane jest do inwazyjnych, dlatego też stosujemy wyłącznie wtedy, kiedy dwie pozostałe opcje okazują się niewystarczające. Konieczne jest zaznaczenie, że w przypadku czyszczenia mechanicznego usuwana jest nie tylko farba, ale także około milimetr pokrytej nią nawierzchni.

Usuwanie oznakowania poziomego – cena

Na całkowitą cenę usługi składa się wiele czynników, takich jak zastosowana metoda czy też rozmiar powierzchni, z której ma zostać usunięta farba. Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie, a jego szczegóły są ustalane z klientem. Oferujemy wyłącznie profesjonalne działania dotyczącej usuwania oznakowania poziomego. Nasi specjaliści z przyjemnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie zadane pytania oraz przedstawią możliwie najlepsze rozwiązanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Wybrani klienci

505 189 131


Oznakowanie poziome
Leszek Mrozkowiak

ul. Ceglarska 1, 63-700 Krotoszyn


 

Masz pytania?
Skontaktujemy się z Tobą!

© 2016 - 2024 by Oznakowanie poziome. Wszelkie prawa zastrzeżone.