Strona główna post Najczęstsze wypadki podczas pracy w magazynie

post

Najczęstsze wypadki podczas pracy w magazynie

Praca, która wiąże się z użytkowaniem różnego rodzaju pojazdów oraz urządzeń mechanicznych zawsze obarczona jest pewnym ryzykiem wypadku. Obowiązki osoby zatrudnionej w magazynie nie należą do najłatwiejszych – przede wszystkim ze względu na fizyczny charakter tej pracy. Zawód magazyniera oprócz sprawności fizycznej wymaga od pracownika także poświęcania swoim obowiązkom nieustannej uwagi. Moment rozproszenia może doprowadzić do wypadku, który w konsekwencji może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia osoby w nim uczestniczącej.

Na co dzień zajmujemy się malowaniem oraz oznakowaniem poziomym obiektów przemysłowych. W związku z tym mamy dużą wiedzę dotyczącą organizacji pracy w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. W poniższym artykule opowiemy Ci o tym, jakie są najczęstsze wypadki podczas pracy w magazynie.


Najczęstsze wypadki podczas pracy w magazynie – przyczyny


Praca w magazynie nie należy do najłatwiejszych, a ponadto wiąże się z rutyną. Pracownik nie jest robotem, więc kiedy czuje się gorzej, dosyć łatwo jest być mu nieuważnym. Niedopilnowanie jakiejś procedury może skutkować wypadkiem. Zazwyczaj takie sytuacje nie są szczególnie groźne, ale zdarzają się błędy, które prowadzą do utraty zdrowia, a w najmniej optymistycznym scenariuszu nawet życia.

Jeżeli jesteś właścicielem magazynu, o dobro swoich pracowników możesz zadbać za pomocą właściwej organizacji przestrzeni do pracy. Zasady BHP nie powstały bez powodu. Powinieneś ich przestrzegać, nawet jeśli wiązałoby się to dla Ciebie z dodatkowymi wydatkami. W innym wypadku narażasz się na ogromne kary pieniężne, a w najgorszym wypadku opinia Twojej firmy może znacznie się zmienić.

Pracownicy magazynu do swojej dyspozycji mają między innymi wózki widłowe. Te powinny być zawsze we właściwy sposób serwisowane, by w trakcie wykonywania codziennych obowiązków pojazd nie uległ jakiejś awarii. Niedopatrzenia pracowników często wynikają również z braku świadomości, jakie są zasady bezpiecznego funkcjonowania w zakładzie pracy. Jeżeli jesteś właścicielem magazynu – do Twoich obowiązków należy ich właściwie przeszkolenie.


Najczęstsze wypadki podczas pracy w magazynie – jak ich uniknąć?


Wypadki na terenie magazynu są jak najbardziej możliwe do uniknięcia, jeżeli wszyscy zatrudnieni pracownicy będą odpowiednio przeszkoleni, a także właściwie traktowani. Mamy między innymi na myśli ustawienie właściwego tempa pracy dla magazynierów. Należy wziąć to pod uwagę, gdyż pracownik, który się spieszy, jest znacznie mniej uważny, a tym samym bardziej narażony na wypadek w trakcie pracy.

Każdy z pracowników powinien być przeszkolony z prowadzenia wózka widłowego, jeżeli jest on używany na terenie Twojego magazynu. Jak wspomnieliśmy wcześniej – do Twoich obowiązków oprócz szkolenia pracowników należy także zadbanie o właściwy stan techniczny pojazdów. Dzięki temu znacznie spada ryzyko wypadku, który mógłby być w konsekwencji bardzo przykry zarówno dla magazynierów, jak i Ciebie. Dobrze zarządzany magazyn to taki, gdzie każdy pracownik zna konkretne miejsce swojej pracy. Ścieżki poruszania się po przestrzeni magazynu powinny być namalowane tak, by nikt nie miał wątpliwości, gdzie zaczyna się strefa wózków widłowych. Wiele wypadków zdarza się także z prozaicznego powodu, a mianowicie zbyt dużej ilości produktów na półkach. Niby oczywiste, ale warto o tym pamiętać


Oznakowanie poziome – dlaczego warto?


Mamy nadzieję, że dzięki powyższemu artykułowi już wiesz, jakie są najczęstsze wypadki podczas pracy w magazynie. Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą, jeżeli w Twoim interesie jest uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji wypadkowych.

Oznakowanie poziome służy do zapewnienia bezpieczeństwa w obiektach przemysłowych, właśnie takich jak magazyny. Dzięki niemu pracownicy są znacznie bezpieczniejsi, gdyż ich praca jest dużo lepiej zorganizowana. Jeżeli w Twoim magazynie jeszcze nie ma oznakowania poziomego – nie zwlekaj i skontaktuj się z nami!


Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz nasze realizacje
Pokaż więcej

Wybrani klienci

505 189 131


Oznakowanie poziome
Leszek Mrozkowiak

ul. Ceglarska 1, 63-700 Krotoszyn


 

Masz pytania?
Skontaktujemy się z Tobą!

© 2016 - 2024 by Oznakowanie poziome. Wszelkie prawa zastrzeżone.