Strona główna post Oznakowanie magazynów – jaki ma wpływ na organizację pracy?

post

Oznakowanie magazynów – jaki ma wpływ na organizację pracy?

Coraz więcej hal, fabryk oraz magazynów zaczyna stosować szczegółowe oznakowanie. Właściciele tego typu miejsc powoli przekonują się, że warto zainwestować w to rozwiązanie, ponieważ wiąże się z bezpośrednim wpływem na bezpieczeństwo oraz bardziej wydajną pracę dzięki lepszej organizacji w przestrzeni. W jaki sposób oznakowanie w magazynach może usprawnić wykonywane przez pracowników obowiązki?


Oznakowanie na podłogach magazynu


Oznakowanie poziome to wszelkie piktogramy, napisy, cyfry, pasy oraz linie, które znajdują się na podłodze. Mogą przyjmować różne kolory, kształty i formy w zależności od potrzeb danej firmy, dlatego nie istnieje uniwersalny projekt dla każdego magazynu. Oznakowanie poziome posiada także różne funkcje. Jedną z nich jest kierowanie ruchem osób oraz maszyn. Dzięki znakom zakazującym dostępu w konkretnego obszaru magazynu, pasom symbolizującym przejścia dla pieszych oraz strzałkom wskazującym kierunek ruchu, wszyscy pracownicy doskonale wiedzą, gdzie mogą się poruszać. Takie oznakowanie sprawia, że praca jest bezpieczniejsza, ponieważ maszyny mają wyznaczone własne ścieżki, co pomoże zapobiec groźnym wypadkom. Ponadto znaki poziome pomagają równomiernie rozłożyć ruch w całym magazynie. Dzięki temu ryzyko kolizji lub zatorów, gdy zbyt duża liczba pojazdów kieruje się w to samo miejsce, zostają zminimalizowane. To przekłada się na większą płynność ruchu, a co za tym idzie – brak przestojów w pracy.

Inną korzyścią z zastosowania oznakowania poziomego jest widoczne odgrodzenie poszczególnych stanowisk pracy od korytarzy oraz przejść dla pracowników. Dzięki różnego rodzaju liniom i pasom osoby, które poruszają się po magazynie, nie wejdą przez przypadek tam, gdzie w tym momencie nie powinno ich być, na przykład w czasie trwania rozładunku ciężkich przedmiotów. Gdyby zabrakło oznakowania, pracownicy mogliby chodzić wszędzie, co stwarzałoby dla nich zagrożenie w sytuacji, gdy na pewnych obszarach nie powinni się poruszać.

Zastosowanie różnokolorowego oznakowania poziomego i podział magazynu na poszczególne strefy pomoże zorientować się pracownikom w przestrzeni. Dzięki temu będą wiedzieli, gdzie dokładnie się znajdują. To również usprawni ruch między sektorami.


Oznakowanie regałów magazynowych


Oznakowanie regałów magazynowych również korzystnie wpływa na organizację pracy. Umieszczenie informacji technicznych, jak maksymalna waga udźwigu, jest niezwykle istotne, gdy składowane są ciężkie materiały. Dzięki temu pracownicy będą wiedzieli, jak dużo da radę unieść dany regał. Nie będą przekraczali dozwolonej masy, co przełoży się na dłuższą eksploatację sprzętu oraz mniejsze ryzyko uszkodzenia, które mogłoby być fatalne w skutkach nie tylko dla towaru, ale również dla pracujących w pobliżu osób.

Informacje na temat rodzaju składowanych materiałów jest niezwykle pomocne dla pracowników ogromnych magazynów. Dzięki temu będą mogli szybciej odnaleźć strefę z konkretnym towarem i nie pogubić w trakcie szukania. To przełoży się na większą wydajność pracy. Ponadto tego typu oznakowanie zminimalizuje ryzyko kontaminacji w przypadku składowania niebezpiecznych substancji, które nie powinny się ze sobą mieszać. Jasne symbole umieszczone na regałach prawidłowo wskażą rodzaj towaru i ostrzegą pracownika, że powinien odłożyć dany materiał w innej strefie, z dala od niebezpieczeństwa.


Oznakowanie magazynu – profesjonalizm i skuteczność


Jeśli poszukujesz firmy, która w profesjonalny sposób wykona oznakowanie poziome do Twojego magazynu, zgłoś się do nas. Nasz zespół realizował zlecenia dla wielu wielkopowierzchniowych magazynów, dlatego doskonale wie, czego tego typu przedsiębiorstwa potrzebują. Nasze oznakowanie poziome cechuje się trwałością, wytrzymałością, wysoką widocznością oraz zrozumiałością, co zapewnia bezpieczeństwo pracowników, a także lepszą organizację całej pracy. Skontaktuj się z nami, a zapoznamy Cię z ofertą i pokażemy, dlaczego warto zaufać doświadczonym fachowcom z naszego zespołu.


Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz nasze realizacje
Pokaż więcej

Wybrani klienci

505 189 131


Oznakowanie poziome
Leszek Mrozkowiak

ul. Ceglarska 1, 63-700 Krotoszyn


 

Masz pytania?
Skontaktujemy się z Tobą!

© 2016 - 2024 by Oznakowanie poziome. Wszelkie prawa zastrzeżone.